Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Bazar.sk

Kombucha Kombuča Čajová Huba Organický fermentovan

Potraviny 528 ďalších ponúk | PredchadzajúciĎalší
Upraviť | Zmazať | Zvýhodniť
Cena: 4 €
Sledovať
Dátum: 17. 2. 2019, Typ: Predaj, Lokalita: Martin
POKLAD Z ÁZIE
Kombucha je čajová huba pochádzajúca z východnej Ázie. Vo svojej domovine je obľúbeným prírodným liečivom. Uznávaná bola už v dávnych dobách. V starovekom čínskom cisárstve za dynastie Tain (r. 22 p.n.l.) ju používali ako prostriedok na získanie nesmrteľnosti. V r. 114 bol dokonca do Japonska povolaný kórejský lekár Komru, aby ňou liečil vtedajšieho cisára Inkyo. Práve z krajín ako Čína, Japonsko, India, Kórea a Rusko sa kombucha dostala do krajín Európy, kde sa hneď stala obľúbeným liečivom. Počas svetových vojen jej popularita upadla, čo bolo spôsobené nedostatkom čaju a cukru. Už niekoľko rokov však zažíva boom a výsledky jej používania sú viac než optimistické. Mnohí po nej siahnu v zúfalstve, keď už zlyhá akákoľvek iná liečba. A jej liečivý potenciál je naozaj obrovský, dokonca sa hovorí o hube nového milénia. Najčastejšie sa skloňuje vo forme nápoja, ktorý je bežne dostupný v obchodoch so zdravou výživou, prípadne si ho môžete pripraviť aj doma.

PREČO PIŤ KOMBUCHU?
Nápoj pripravený z kombuchy údajne oživuje celý žľazový systém organizmu, podporuje látkovú výmenu a zvyšuje účinky liečby. Ak sme chorí, musíme sa najprv vyliečiť, dobrať lieky až potom užívať kombuchu. Kombuchou dostaneme do tela mikroorganizmu, ktoré premenia škodlivé látky, najmä kyselinu močovú a cholesterol na ľahko rozpustné látky, ktoré sa následne vyplavia von z organizmu. Dá sa teda povedať, že kombucha pôsobí antioxidačne. Užívať ju môžeme aj na celkovú harmonizáciu tráviacich procesov, odstránenie hnačky a zápchy, rozpustenie žlčníkových a obličkových kameňov a prečistenie čriev. Kombucha posilňuje organizmus, zlepšuje psychosomatické ťažkosti. Lekári ju môžu odporučiť aj po infarkte či na prevenciu srdcovo-cievnych ochorení. Užitočná je aj pri liečbe obezity a pri ťažkostiach v klimaktériu


VEDA A KOMBUCHA

Dr. Maxim Bing (1928) – odporúča kombuchu ako veľmi účinný prostriedok proti vápenateniu ciev, dne a črevnej zápche....

Profesor doktor W. Wiechowski (1928) – vyjadril svoj postoj nasledovne: „Ako sme sa už zmienili, nijako neodporuje zásadám vedeckej medicíny, ak sa použije liek, o ktorého účinkoch experimentálna farmakológia nebola schopná nič zistiť. Veď často vidíme, že podstata účinnosti lieku dlho používaného v terapii bola experimentálnou farmakológiou objasnená pomerne neskoro. Pretože kombucha je celkom neškodný prostriedok, niet dôvodu, aby sme obyvateľstvo varovali pred jeho užívaním, ktoré možno predbežne chápať skôr v dietetickom ako terapeutickom zmysle“.

Profesor doktor Palisa DrSc. (1986) – zaoberal sa predovšetkým výskumom prirodzenej imunity vo vzťahu k infekčným chorobám a liečbe rakoviny. Bol mu udelený patent v r. 1988, ktorého predmetom je spôsob výroby partikulárneho Beta-1,3-D-glukánu, ktorý má významný protirakovinový efekt. Ten dokázal aj v praxi, v poradni pre onkologicky chorých pacientov a chorých s poruchami imunitného systému. Kombuchu a jej produkty ordinoval ako podpornú a neoddeliteľnú súčasť liečebného procesu. Dosiahol veľmi dobré výsledky.
Predajca:
Silvia
Nehodnotený
Všetky inzeráty - 3 inzeráty
Lokalita:
Martin
Telefón:
… Zobraziť
Kontaktovať predajcu:
Odkaz na váš inzerát uverejnený na Bazar.sk: https://ostatne.bazar.sk/29195301-kombucha-kombuca-cajova-huba-organicky-fermentovan/

Za vašu odpoveď vopred ďakujem.
* povinné
* povinné
* povinné
Vaše údaje zadané do formulára budú odoslané spoločnosti United Classifieds s.r.o. Text správy, meno a telefón budú odoslané konkrétnemu predajcovi. Bližšie informácie k ochrane osobných údajov tu.